Koberce do jedálne

Výhody koberca v jedálni

Vytvor si v rušnej jedálni útulnú atmosféru s kobercom. Koberce nie sú len estetickým doplnkom, ale aj praktickým riešením, ktoré zvýši komfort tvojej jedálne.

Koberec v jedálni ti poskytne ochranu podlahy pred poškriabaním a fľakmi. Pohltí neželané ozveny, stíši hluk a ty si tak užiješ príjemnú diskusiu s priateľmi. Koberec je príjemný pre tvoje nohy a tvoje deti nebudú cítiť zimu, aj keď máš v jedálni dlažbu.

Chceš v jedálni pokojnú atmosféru? Vyber si jednofarebný koberec. Ak je tvoja jedáleň intenzívne využívaná, zvoľ tmavší koberec so strakatým motívom a krátkym vlasom.

V tejto kategórii sme pre teba vybrali len koberce, ktoré prežijú obvyklé nástrahy jedálne.

Vyber si správnu veľkosť koberca do jedálne

Pre optimálny výber veľkosti klikni na schému, ktorá najlepšie vystihuje tvoje potreby veľkosti koberca do jedálne.

Odporúčané koberce do jedálne

Koberce do jedálne - Návody a tipy

Aký veľký koberec do jedálne

Aký veľký koberec do jedálne

Ako vybrať dokonalý koberec: Si pripravení oživiť svoju jedáleň? Objav, prečo je výber správnej veľkosti koberca pod jedálenský stôl kľúčový a ako môže správny koberec zlepšiť tvoju jedáleň. Nechaj sa inšpirovať našimi tipmi a trikmi, aby si si vybrali ideálny koberec, ktorý ochráni tvoju podlahu, zlepší akustiku a poteší tvoje nohy každým dotykom!


Antracitový koberec v bielej modernej jedálni.

Najlepšie koberce do tvojej jedálne - Osvedčené tipy

Hľadáš ten dokonalý koberec do svojej jedálne, ktorý by odolal každodennej záťaži a zároveň skrášlil tvoj priestor? Objav s nami najlepšie tipy na výber koberca, ktorý bude nielen praktický, ale aj štýlový. Ušetri čas a energiu pri hľadaní toho pravého koberca a nechaj sa inšpirovať našimi odporúčaniami, ktoré ti prinesú pohodlie a eleganciu priamo pod tvoj jedálenský stôl.


Aký koberec do jedálne? - Sprievodca výberom

Aký koberec do jedálne? - Sprievodca výberom

Hľadáš ten pravý koberec? Nechaj sa inšpirovať a objav, ako vybrať koberec do jedálne, ktorý bude nielen praktický, ale aj vizuálne pôsobivý. V tomto sprievodcovi ti ukážeme, ako na to.

FAQ - Často kladené otázky

Klikni na otázky nižšie a zisti odpovede, aké by sme ti dali, ak by si nás navštívil v predajni.

Výber koberca do jedálne

Ako vybrať veľkosť koberca do jedálne?

Keď vyberáš koberec, uisti sa, že nohy stoličiek nebudú narážať na jeho okraj. Máš dve možnosti: buď zvoliť koberec o 60 až 70 cm väčší ako je stôl, alebo taký, na ktorom budú len predné nohy stoličiek. V druhom prípade by mal byť koberec tenký.

Aký je najlepší materiál koberca pre jedáleň?

Hustý syntetický vlas je najlepšou voľbou pre koberec v jedálni. Je nenasiakavý a mechanicky odolný.

Je vlnený koberec dobrý do jedálne?

Áno, vlna je pevná a má prirodzenú mastnotu, ktorá odpudzuje tekutiny. To ti dáva príležitosť rýchlo vyčistiť koberec v prípade zašpinenia.

Aká je najlepšia farba koberca do jedálne?

Svetlé farby kobercov vyzerajú v jedálni veľmi dobre, ale najpraktickejšie sú tmavšie farby. Motív koberca by mal byť strakatý, aby sa prípadné fľaky stratili.

Ako vybrať udržateľný koberec do jedálne?

Zvoľ menšiu veľkosť (menej energie na výrobu), z recyklovaného materiálu alebo kvalitný koberec so strakatým motívom, ktorý ti vydrží desaťročia. Najvhodnejší je vlnený, ale ak uprednostňuješ vegánsky životný štýl, zvoľ syntetický materiál koberca. Bavlnené a viskózne koberce nevydržia tak dlho a pri ich výrobe sa spotrebuje veľa vody a chemikálií, aj keď je ich výroba označovaná ako udržateľná. Ak si kúpiš nový koberec, staraj sa o svoj koberec, aby ti čo najdlhšie vydržal. Alebo daj vyčistiť svoj starý koberec a nevymieňaj ho za nový.

Kúpiť najprv závesy alebo koberec do jedálne?

Koberec je veľká plocha, ktorá ovplyvňuje vzhľad tvojho interiéru. Najprv kúp nábytok, potom koberec a na záver závesy. Doladiť farbu u závesov je najjednoduchšie, pretože každá kvalita závesu má množstvo farebných odtieňov.

Môžem mať koberec v jedálni, ak mám malé deti?

Áno, koberec v jedálni ti skvalitní priestor. Ak sa obávaš údržby, zvoľ syntetický koberec, alebo novinku na trhu - textilný koberec, ktorý je lacný a čistí sa ako oblečenie.

Vysoký alebo nízky vlas koberca do jedálne?

Nízky vlas sa ti bude lepšie čistiť a vysávať. Ak však chceš mať viac pohodlia v jedálni, zvoľ vysoký vlas. U koberca s vysokým vlasom zvoľ takú veľkosť koberca, aby všetky nohy po odsunutí stoličiek od stola boli na koberci.

Starostlivosť o koberec v jedálni

Ako sa starať o koberec v jedálni?

Koberec pravidelne vysávaj podľa toho, ako často používaš jedáleň. Otáčaj ho, aby vybledol od slnka rovnomerne. Raz za pol roka koberec povysávaj aj zo zadnej strany. Vlnený koberec neodkladaj do tmavého a vlhkého priestoru, prestriekaj ho levanduľovou arómou proti moliam.

Ako vyčistiť škvrny z koberca v jedálni?

Záleží od typu materiálu a dĺžky pôsobenia špiny na vlas koberca. Základom je rýchla reakcia. Bielou handrou vpi tekutinu, aby vlas koberca nestihol tekutinu vpiť a sfarbiť sa. Po zašpinení koberca nešliap, aby sa špina nedostala do hĺbky koberca. Povysávaj ho čo najskôr. Ďalej postupuj podľa materiálu a presného typu škvrny.

Je nutné mať podložku pod kobercom v jedálni?

Podložka zabraňuje vzniku kopcov a riaseniu koberca pri presúvaní stoličiek. Chráni podlahu a koberec, predlžuje životnosť koberca a zlepšuje jemnosť došľapu na tenký koberec.

Je možné umiestniť koberec na podlahové kúrenie?

Všetky moderné koberce je možné položiť na podlahové kúrenie. U starších typov mohli vytiecť lepidlá, ktoré držia vlas na osnove koberca. Odporúčame podložku na elektrické podlahové kúrenie, ktoré má rýchle nábehy maximálnych teplôt. S väčšou hrúbkou koberca klesá výkon podlahového kúrenia.

Ako dlho vydrží koberec v jedálni?

Zo skúseností zákazníkov môžeme povedať, že koberec v jedálni vydrží 10 až 20 rokov. Záleží na kvalite koberca, výbere materiálu koberca, starostlivosti a spôsobe využívania priestoru. U zlej voľby koberca do jedálne je koberec často menený v 1 až 2-ročnom intervale.

Kúpa koberca do jedálne

Oplatí sa vyčistiť môj starý koberec v jedálni alebo by som mal kúpiť nový?

Ak tvoj koberec stráca vlas, je najvyšší čas ho vymeniť. Vyskúšaj ho prstami na viacerých miestach pevne chytiť a potiahnuť. Ak ti v ruke nezostal vlas koberca, daj ho do čistiarni. Ak sa ti koberec už nepáči, skús ho najprv posunúť v rámci bytu do inej miestnosti. Príroda sa ti poďakuje.

Aká je cena koberca do jedálne?

Keďže do jedálne môžeš dať rôzne veľkosti kobercov, je lepšie počítať s cenou za m2 koberca. Cena kvalitného koberca do jedálne sa pohybuje od 38€ až po 100€ za m2 zo syntetického materiálu. Vlnené koberce do jedálne sú v stovkách eur na m2, obvykle 250 až 900€ m2.

Je bezpečné kúpiť koberec do jedálne online?

Zákon umožňuje vrátiť koberec do 14 dní od doručenia bez udania dôvodu, čo je dostatočný čas na rozprestretie koberca. Aby si si ušetril naťahovačky, využi možnosť poradenstva na diaľku alebo v kamennom obchode predajcu.

Keď mi kuriér donesie koberec, unesiem ho?

Záleží od veľkosti koberca a jeho hmotnosti. Čím väčší koberec, tým je náročnejšie s manipuláciou. Na prevzatie koberca od veľkosti 1,60 x 2,30 m odporúčame dve osoby, keďže rozprestretie koberca a s tým spojené sťahovanie nábytku vyžadujú obvykle dve osoby. Veľké koberce môžu vážiť až 30 kg.

Poradca výberom kobercov

Muž meria akú veľkosť koberca je možné kúpiť.

Ako si overiť veľkosť koberca – Návod

Chystáš sa na kúpu nového koberca, ale nevieš, akú veľkosť si vybrať? Neboj sa, máme pre teba riešenie! Prečítaj si náš najnovší príspevok a dozvieš sa, ako si jednoducho overiť veľkosť koberca priamo v tvojom domove. Už žiadne hádanky, len presné rozmery a dokonalý výsledok!