Ako si overiť veľkosť koberca – Návod

Rád by si kúpil nový koberec, ale nie si si istý jeho veľkosťou? Neboj sa, máme pre teba jeden z našich najužitočnejších trikov. Či už zariaďuješ nový byt alebo len meníš koberec v spálni či obývačke, tento návod ti pomôže.

 Akú veľkosť koberca kúpiť? Najlepšie ak si rozmer vopred vyskúšaš.

Štandardné rozmery kobercov

Na trhu existujú štandardné rozmery kobercov, ale niektoré sa dajú vyrobiť aj na mieru. Koberce na mieru sú obvykle o niečo drahšie, preto ti odporúčame najprv vyskúšať štandardný rozmer.

 Štandardné rozmery kobercov sú:

0,80 x 1,50m 1,20 x 1,70m 1,40 x 2,00m
1,60 x 2,30m 2,00 x 2,90m 2,40 x 3,40m

Ponuka rozmerov závisí od výrobcu a predajcu.

 

Pamätaj, že nie všetky koberce sa vyrábajú v každej veľkosti. Napríklad, výrobca sa môže rozhodnúť ponúknuť vysokú kvalitu kobercov a aby mohol konkurovať cenou, rozhodne sa vyrábať a skladovať len štandardné 4 veľkosti.

Preto, ak nájdeš pekný koberec na eshope, pozri sa v akých veľkostiach sa vyrába.

Ako si overiť, či je veľkosť správna?

Najjednoduchšie je si túto veľkosť nasimulovať priamo na zemi. Môžeš použiť staré noviny, deky alebo posteľné povlečenie, maliarsky kartón alebo maliarsku fóliu. Dokonca môžeš aj pomocou maliarskej pásky „nalepiť“ veľkosť na podlahu. Nezabudni, že lepšie sa pracuje vo dvojici a budeš potrebovať meter.

Keď už máš predstavu, ako na to, máme pre teba ešte jednu radu. Nerozhoduj sa príliš rýchlo. Je lepšie, ak si necháš rozmer odležať a všetko si v kľude premyslíš. Daj si pauzu, vráť sa po pár hodinách a prehodnoť svoje rozhodnutie.

Eshop URBAN ti ponúka naozaj užitočnú pomôcku. Keď si vyberieš miestnosť, do ktorej kupuješ koberec, môžeš vidieť jednoduché schémy nábytku a koberca. Toto ti pomôže lepšie si predstaviť, ako by koberec vyzeral v tvojom priestore.

Ukážka použitia kobercov v spálni:

Dúfame, že ti tento tip pomohol. Ak máš otázky, neváhaj nám napísať, alebo nám pošli fotografiu interiéru a poradíme ti zo skúsenosti, aký koberec by sa ti do priestoru najviac hodil.

Autor článku
Ing. Zdenko Siegel

Ing. Zdenko Siegel
Interiérový dizajnér
www.designteam.sk

O autorovi

Odporúčané produkty8